O nás

pár řádků o nás, proč a jak to děláme

Našeho prvního amstaffa Cidečka jsme si pořídili v roce 2006 jako vůbec prvního psa. Bohužel, kvůli nemocnému srdíčku nás musel opustit po necelých 8 letech společného života. Po pořízení Cidečka to šlo rychle. Plemeni jsme naprosto propadli a rozhodli se angažovat i v jeho chovu. Samozřejmě ne s Cidečkem a jeho srdeční vadou. Ač jeho bratr bez jakéhokoliv vyšetření na srdce v chovu použit byl a to chovatelkou Cidečka. Právě kvůli zkušenosti se srdeční vadou prvního pejska a přístupu chovatelky jsme se v chovu vydali cestou zdraví. To je pro nás naprostá priorita. Všem našim chovným jedincům necháváme dělat spousty zdravotních vyšetření, která u plemene nejsou pro chovnost povinná, ale my víme, že je k nim náchylné. To samé požadujeme od krycích psů, které na naše feny vybíráme a od fen, které našimi psy kryjeme.

Jak poznáte, že je AST ten pravý pes pro vás?
Amstaff je velmi akční rodinný pes, přítel, parťák. Vyniká obrovskou trpělivostí a láskou k lidem a hlavně dětem. Ale také se jedná o velmi silné a zbrklé plemeno, takže je potřeba jejich lásku k dětem a hry s nimi mít pod stálým dohledem. Jeho výchova není obtížná, rád pracuje a učí se nové věci. Ovšem rozhodně se nejedná o plemeno vhodné pro lidi bez pevné vůle a důslednosti. Stejně tak americký staford není plemeno pro lidi bez jisté míry nadsázky a hlavně bez lásky ke psům. Pokud chcete módní doplněk, doplněk k rodinnému domku na zahradu, hračku pro děti nebo tvrdého hlídacího psa, zkuste se poohlédnout jinde. Toto nejsou úlohy pro plemeno Americký Stafordšírský teriér.


Pokud i po přečtení techto řádků máte pocit, že Americký Stafordšírský teriér je vhodný pro vaši rodinu, rádi Vás uvítáme u nás a popovídáme si s Vámi o plemeni trochu detailněji.

Doufáme, že se vám naše webová prezentace bude líbit a s jakýmikoliv dotazy se na nás neváhejte obrátit!

Dominika Faltýnková  a smečka